Informace

Co je to vinylová podlaha? Má něco společného s vinylem na gramofonové desce? Ani omylem!

Jedná se o nový druh odolné a finančně dostupné podlahové krytiny. Stejně jako guma, plast, PVC a linoleum se používá jako náhrada podlah dřevěných, keramických a kamenných.

Na oblibě získávají nejen díky neomezenému množství dekorů a finanční dostupnosti, ale také kvůli svým vlastnostem. Vinylové dlaždice svými vlastnostmi připomínají spíše gumu, než dřevo a kámen, které napodobují. Díky tomu jsou “bezpečné”, nekloužou, jsou vodě odolné a vyžadují minimální údržbu. Díky instalaci vylepšeným systémem pero drážka – systém Click není potřeba používat lepidla a podlaha je pochůzná ihned po položení.

Co potřebuji?

Pro jednodušší výběr a rozhodování při nákupu podlahy jsme sestavili seznam komponentů, které budete potřebovat.

  1. První krok, než se začne se samotnou pokládkou podlahy, je zajištění rovného podkladu bez prasklin a spár. Srovnání se provádí samonivelační stěrkovací hmotou.
  2. Na připravený povrch se pokládá podložka pod vinylové podlahy. Ta prodlouží životnost vaší podlahy a zároveň poslouží jakozvuková i tepelná izolace.
  3. Na podložku se pokládají vinylové dílce, které drží pohromadě systémem Click.
  4. Okolo stěn se připevní podlahové lišty.

 

[one_fourth][/one_fourth]

[one_half_last padding=”0 0px 0px 20px”]

Podložka pod vinyl

První, ale zásadní věc, kterou musíte položit před samotnou podlahou je podložka, která zajistí tepelnou i zvukovou pohodu v místnosti. Vyberte si vhodný typ podle toho, zda máte podlahové vytápění, nebo ne.[/one_half_last]

 

[one_half_last padding=”0px 0px 0px 20px”]

Podlahové dílce

Všechny naše podlahové dílce nabízejí vysokou odolnost proti poškrábání, opotřebení a vlhkosti, příjemný povrch, nízká hladina kročejového hluku a snadná údržba. Tady je to pouze na Vás, které barevné provedení se vám líbí nejvíc. Ani s jedním neuděláte chybu.[/one_half_last]

[one_half_last padding=”0px 0px 0px 20px”]

Podlahové lišty

Ve chvíli, kdy máte položenou podlahu, je potřeba skrýt konce podlahy pod lišty. K podlahovým dílcům nabízíme ve stejném dekoru i lišty, rohy, spojky a koncovky. Je potřeba počítat s délkou lišty 2,5 m a podle potřeby vzít správný počet rohů, spojek a koncovek.[/one_half_last]

A nebo si nechte podlahu položit od nás a my se o vše postaráme. A ještě ušetříte 6% DPH. Nabídku pokládky najdete zde.

Pokud si nejste úplně jistí výběrem podlah, neváhejte se na nás obrátit a my vám poradíme. Nejrychlejší je náš kontaktní formulář.